SAĞLIK HİZMETLERİ

Özel Hanedan Bakım Merkezi, 19 yaş ve üzeri ruhsal engelli bireylere hizmet veren bir kuruluştur. Bireylerin barınma, bakım hizmeti, beslenme, ilaç takipleri, sağlık vb. ihtiyaçları bakım merkezimizin tecrübeli ve alanında uzman personelleri tarafından karşılanmaktadır.

Şizofreni, bipolar bozukluklar, psikoz, depresyon gibi ruhsal/psikosomatik hastalıkların hastane takipleri ve tedavileri kuruluşumuzun engelli bireylere sunduğu sağlık hizmetleri içerisinde yer almaktadır. Bakım merkezimiz içerisinde düzenlenen etkinlikler, sosyal ve kültürel aktiviteler, gezi, piknik, spor, tarım faaliyetleri ile engelli bireylerimizin tedavilerine katkı sağlanmaktadır.

Sağlık Hizmetleri İçerisinde Neler Yapılır?

Engelli bireyin kuruluşumuza yerleşme işlemleri tamamlandıktan sonra nöroloji, dahiliye, KBB, diş, psikiyatri, göğüs hastalıkları, kadın hastalıkları gibi bütün branşlarda muayenesi yaptırılır ve engelli birey için gerekli olan tedaviler kuruluşumuzun tecrübeli sağlık personelleri tarafından takip edilir. Bireylerin hastane yatışı durumlarında sağlık personellerimiz kendilerine refakat eder. Ayrıca engelli bireylerimizin muayeneleri periyodik olarak da yaptırılır.

Diyabet, obezite, tansiyon vb. hastalıklar için bireylerin tedavilerini destekleyen özel diyet programları diyetisyenler tarafından belirlenerek düzenlenmektedir. Bu diyetlerin takibi sağlık personellerimiz aracılığı ile yapılarak gerekli tedavi uygulanmaktadır.

Sağlık personellerimiz ve bakıcı personellerimiz kuruluşumuzda 7/24 hizmet vermektedir. Engelli bireylerimizin yaşam standartlarını ve hayat kalitesini artırmak için bakım merkezimiz ve ekibi sevgi-saygı, hoşgörü içerisinde hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.