Sağlık Hizmetleri Nedir?

Bedensel, zihinsel ve ruhsal olmak üzere birbirinden farklı kategorilere ayrılan engelli bireylere sunulan hizmetler içerisinde yer alan sağlık, bireylerin hayata katılımlarında önemli bir oynar. Bu nedenle engelli bireylerin sağlık kontrol ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerekir.

Evde bakım hizmetleri dışında yatılı bakım merkezlerinde hizmet alan engelli bireyler, bakım, barınma, psiko-sosyal ve sağlık hizmetlerinden faydalanarak pek çok noktada desteklenmektedir. 19 yaş ve üzeri ruhsal engelli bireylere yatılı bakım hizmeti veren Özel Hanedan Merkezi de bu hizmetleri engelli bireylerine sunarak onların hayat kalitesini artırmaya çalışmaktadır. Sağlık hizmeti çerçevesinde kuruluş içerisinde yer alan tecrübeli sağlık personelleri ile bireylerin sağlık takip ve kontrolleri 7/24 sürekli olarak sağlanmaktadır.

Sağlığınızı Önemsiyoruz…

İnsan hayatının sürdürülebilirliğinde oldukça önemli bir yeri olan sağlık, bireylerin hayat kalitesini etkileyen bir etkendir. Bu nedenle sağlığın korunması ve daha iyi şartlarda geliştirilmesi gerekir. Bakım Merkezimiz, ruhsal engelli bireylerimize sunduğu sağlık hizmetleri ile hem fiziksel hem de psikolojik olarak onların daha iyi bir yaşam kalitesine erişmelerine yardımcı olmaktadır.