Özel bakım merkezi olan kuruluşumuz 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 19 yaş ve üzeri ruhsal engelli bireylerimize yüksek hizmet anlayışı ile sağlıklı ve mutlu bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen bakım merkezimiz, öz bakım becerisini yerine getirmekte zorlanan misafirlerimizin günlerini keyifli ve konforlu bir şekilde geçirmesine katkıda bulunmaktadır.

“Soylu ve köklü aile” manasının yanında “Konuksever” anlamıyla da bilinen Hanedan, ismiyle müsemma olarak misafirlerine sunmuş olduğu bakım hizmetleriyle engelli bireylerin temizlik, bakım, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına; ayrıca sağlık ve psiko-sosyal açıdan da desteklenerek huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olmaktadır.

Samsun’un doğal güzellikleri ve tertemiz havasıyla öne çıkan Ayvacık ilçesinde yer alan Özel Hanedan Bakım Merkezi, 5000 m2 açık ve 5000 m2 kapalı olmak üzere toplamda 10.000 m2'lik alana yayılan bir arsa içerisinde hizmet vermektedir. 3 bloktan oluşan ve engelsiz yaşama uygun şekilde inşa edilen kuruluşumuz içerisinde geniş yapısı ve ferah havasıyla 22-26 m2'lik bireysel odaların yanı sıra etkinlik odaları, şark köşesi, toplantı salonu, yemekhane, dinlenme alanları, hobi bahçeleri, kamelyalar, mescit gibi alanlar da yer almaktadır.